Některé minerály ve filtru

Ve vrstvách filtru Alkastream jsou obsaženy také:

TURMALIN – přírodní polodrahokam nazýván také "elektrický kámen". Jde o krystal patřící do skupiny křemičitanů, který se hlavně těží v Brazílii, Číně a Izraeli. Vyznačuje se vysokým obsahem iontů a schopností vytvářet elektrické napětí až 0,06 mA. Při kontaktu s vodou přirozeně dochází k reakci - elektrolýze, kdy se vytváří záporné ionty dělící molekuly vody na mikročástice. Přirozeným způsobem vyrábí infračervené záření velice prospěšné pro lidské tělo, které účinně podporuje regeneraci a hojení živých buněk. Turmaline se snadno elektrizuje (je pyro- a piezoelektrický), přitahuje škodlivé látky a ihned je neutralizuje. Odstraňuje bakterie a čistí protékající vodu přirozeným způsobem. Turmalín má velkou vstřebávácí vlastnost a přírodní energie uvolněna z turmalinu je předávaná organismu prostřednictvím pití vody a tak „skvěle dobíjí baterie”.

ZEOLIT – název znamená „varné kameny” protože pod vlivem ohřívání v nich obsažená voda, „vaří”, „pění’ a pokrývá bublinkami povrch nerostu. To je výsledek uvolňování energie obsažené ve vodě zeolitů. Jejich porézní struktura byla utvořena, když sopečné horniny a popel reagovali s alkalickou podzemní vodou. Jedinečná struktura zeolitů, ojedinělá mezi minerály, má záporný magnetický náboj, který způsobuje přitahování těžkých kovů, pesticidů, herbicidů, nitrosoaminů, rovněž tak dalších těžkých toxinů a neumožňuje jim dostat se zpátky do protékající vody. Právě tyto vlastnosti umožňují zeolitům výměnu kladně nabitých částic s okolními prvky bez poškození jejich struktur. Zeolit ​je také jedinečný přírodní minerální antioxidant, který přitahuje do své struktury volné radikály, které deaktivuje a odstraňuje. Vzhledem ke specifickým strukturálním vlastnostem jsou zeolity používány jako molekulová síta, umožňující oddělení různých látek a směsí. Používají se mimo jiné při čištění odpadních vod – dokonale zachycují ionty olova, zinku, mědi, rtuti, také radioaktivní izotopy stroncia a cesia, v různých oblastech chemického průmyslu, například při výrobě pracích prášků (hlavně jako změkčovač vody), nebo při výrobě minerálních hnojiv. Jsou také používány pro změkčení vody z vodovodu a v potravinářském průmyslu a také jako přídaná látka v krmivech pro zvířata. Používá se jako vložka v kvalitních filtrech kvůli neutralizaci škodlivého amoniaku a fosfátů.

MAIFANSHI – název získal ve starověké Číně kvůli svým specifickým vlastnostem. Vyskytuje se přirozeně v údolí, kde jsou proudy granulí se zajímavým chemickým složením, které mají velmi příznivý vliv na lidský organismus. Použití má v medicíně, také jako přísada do lázně na koupání, rovněž v pitné vodě působí jako přírodní složka schopna absorbovat rtuť, kadmium, chlór, bakterie atd. Voda aktivována tímto minerálním granulátem je schopna absorbovat toxíny z našeho těla, reguluje metabolismus a poskytuje prospěšné prvky pro naše zdraví.

MUYU JADE – Jadeit je vyhledávaným, atraktivním a vysoce ceněným sběratelským kámenem. Je používán v klenotech, ale nejenom zde. Již v dávných dobách Jadeitu byla připisována řada léčivých vlastností a byl ceněn více než zlato. Fyzikálně-chemické studie potvrzuji, že obsahu jadeitu je 26 druhů různých prvků, nejdůležitější z nich jsou draslík, hořčík, selen, železo, lithium, zinek a další. Jejich obsažené množství je dva až osmkrát vyšší než u jiných minerálů. Od dávných dob se v Číně z Jadeitu vyrábí amulety, figurky, džbánky, hrnky, čajové konvice, různé nádoby a další. Pokud Jadeit dáme do čisté vody, již po 2 hodinách získáme vysoce mineralizovanou vodu bohatou na prvky pozitivně ovlivňující naše tělo.

JÍLY, HLÍNY A HLINKY – Bentonit, Montmorillonit, Pascalit a jiné mají mnoho využití a vyznačují se silnou schopností absorbovat a bobtnat. Proto materiály na bázi Bentonitu mají široké využití v ochraně prostředí pro vytvoření bariér zachycujících nečistoty. Bentonit se také používá při výrobě vína, protože má jedinečnou schopnost absorbovat bílkoviny a používá se pro zvýšení čirosti vína. Dále se používájí v kosmetice i medicíně v různých regeneračních maskách a léčebných obkladech schopných absorbovat nečistoty, toxíny a také působením proti bolesti, infekcím a antialergickými vlastnostmi. Hlinky odstraňují potravinové alergie, různé typy otrav, bakteriální infekce, žaludeční chřipku, atd. Obohacují a vyvažují složení krve a absorbují záření z mobilních telefonů, mikrovlnných trub a jiných nežádoucích účinků na lidské tělo. Jsou známé a využíváné po tisíce let domorodými Indiány s názvem „bláto, které léčí”.

KAOLIN – porcelánová usazenina, hornina, která obsahuje ve svém složení především kaolinit, jílové minerály, také křemen a slídu. Název pochází z čínských skalních hor Gaoling, kde údajně kaolin byl těžen poprvé. Vzniká v důsledku zvětrávání vyvřelých usazenin. Používá se v keramice a je někdy také použit v chemických laboratořích, kvůli jistotě rovnoměrného zahřívání roztoků. Používá se především v kosmetice, kvůli absorpci ropných látek, výrobě masek, matujících krémů, make-upů dokonale maskujících jizvy a další problémy kůže. Přírodní původ a množství obsažených minerálů v kaolinu, které jsou uvolňovány do ionizované vody působí na účinnější a rychlejší regeneraci měkkých i tvrdých tkání, osteoporózu, artrózu, nervovou soustavu a také na stav kůže, která se dá takto obohacenou vodou ošetřovat zevnitř a také navlhčovat zevně.

PRÁŠKOVÉ NANOSTŘÍBRO – je silným inhibitorem patogenů koliformních bakterií i virů, např. Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, apod. Nanostříbro se stále častěji používá pro dezinfekci vody díky vysoce účinnému antibakteriálnímu působení. V pitné vodě podporuje imunitní systém a jako přírodní antibiotikum chrání organizmus před nakažením.


Copyright ©2012 | www.alkaStream.cz